Na stránke sa pracuje. Ospavedlňujeme sa za prípadné nepresnosti. Nurmea je aj na Wolte. Objednať si môžete denne od 08:00 - 21:00 h

Nutriversum VITA - Lactase Enzyme 60 tabliet

Neohodnotené
Značka: Nutriversum
€6,10
Skladom

Vysoký obsah laktázy vo forme drobnej tablety.

Detailné informácie

Podrobný popis

VITA – Lactase obsahuje 5 000 FCCU laktázy v každej porcii (1 tableta).

Pre mnohých z nás je ťažké stráviť mliečny cukor a v súčasnej dobe je to čoraz častejší problém. Intolerancia na laktózu je prosto len nedostatok tráviaceho enzýmu, keďže na trávenie mliečneho cukru potrebujeme enzým, ktorý sa nazýva laktáza. Pravdou je, že naše telo produkuje laktázu len dovtedy, dokým konzumujeme materské mlieko, a potom obvykle produkcia tohto enzýmu v našom tele klesá alebo sa úplne zastaví – to je dôvod, prečo má intolerancia na laktózu rôzne podoby.

Dobrou správou je, že nepríjemné následky tohto stavu (ako tráviace ťažkosti, hnačka) je možné zvrátiť konzumáciou tohto enzýmu rovnako efektívne, ako keby sme si ho vytvárali sami. „Bezlaktózové“ mliečne produkty fungujú veľmi podobne, keďže väčšina z nich nie je bez laktózy, ale je do nich pridávaná laktáza, ktorá je potrebná na strávenie mliečneho cukru, ktorý sa v nich nachádza.

S VITA – Lactase si odteraz môžete znova vychutnávať chuť mliečnych produktov bez nevítaných následkov, keďže len jedna tableta stačí na strávenie cca. 20-25 g mliečneho cukru – čo sa rovná asi 400 ml mlieka.

 

Pre koho je vhodný?

Pre vás, ak

  • máte intoleranciu na laktózu,
  • máte ťažkosti zakaždým, keď jete väčšie množstvo mliečnych produktov.

 

Skúste to aj Vy!

 

Ako doplnok užívať?

Užite jednu porciu (1 tabletu) pred každým jedlom, ktoré obsahuje mlieko alebo mliečne produkty. Môžete bez problémov užívať aj viac než len jednu tabletu denne!

Balenie: 60 tabliet

Varovanie: Neprekračujte denný príjem! Výživové doplnky nie sú náhradou pestrej stravy a zdravého životného štýlu a mali by byť vždy uchovávané mimo dosahu detí.

 

Výživové údaje

Porcia: 1 tableta

Porcií v balení: 60

 

/ 1 tableta

Enzým Laktáza (65 000 UG)

76,923 mg (5 000 FCC* jednotiek)

*Potravinový chemický kódex

 

Zloženie: maltodextrín, objemové činidlo (celulóza), enzým laktáza (beta-galaktozidáza) (z aspergillus sp. 65000UG), protihrudkujúce látky (horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý, vápenaté soli kyseliny ortofosforečnej), zvlhčovadlo (sorbitol).