Na stránke sa pracuje. Ospavedlňujeme sa za prípadné nepresnosti. Nurmea je aj na Wolte. Objednať si môžete denne od 08:00 - 21:00 h

Proteínový izolát alebo koncentrát? Ktorý potrebujem?

 Autor: Nutriversum Team

 

Ak ste sa niekedy zaoberali doplnkami výživy, určite ste sa stretli s týmito dvoma pojmami. Laickým okom môže byť trochu ťažké pochopiť, aký je rozdiel medzi týmito dvoma typmi proteínového prášku, no ak sa pozriete bližšie, nájdete veľmi konkrétne rozdiely.

 

Všetky rozdiely v hotových produktoch vyplývajú z rozdielov vo výrobnom procese, najmä v procese filtrovania panenskej srvátky. Veľmi zjednoduchešene: izolát je podrobený dodatočnému filtračnému procesu, na konci ktorého sa odfiltruje väčšina cukrov a tukov, výsledkom čoho je čistejší a kvalitnejší proteínový základ. Negatívom tohto zložitejšieho postupu je to, že to, žiaľ, vidieť aj na cenovke. Tento postup sa v prípade koncentrátov nevykonáva, takže obsah cukru a tuku v týchto výrobkoch zostáva vyšší, ale vďaka tomu môže byť hotový výrobok lacnejší.

Dobre, ale ktorý mám piť? Whey Pro alebo Iso Pro?

Aj keď sú tieto dva produkty veľmi podobné, existujú medzi nimi určité rozdiely, ktoré by ste mali zvážiť pri nákupe. Základný rozdiel je v tom, že Whey Pro obsahuje srvátkový proteínový koncentrát, zatiaľ čo Iso Pro obsahuje srvátkový proteínový izolát

 

Čo potrebujete vedieť o Whey Pro. Medzi srvátkovými proteínovými koncentrátmi na trhu má mimoriadne vysoký obsah bielkovín až 80 %. Vďaka tomuto vysokému percentu dodá 30g porcia vášmu telu 23g proteínu prémiovej kvality, ktorý pozostáva z 6900mg mimoriadne užitočných aminokyselín BCAA. K už tak mimoriadne dobre využiteľnej a stráviteľnej živine sme pridali tráviace enzýmy, aby vaše telo dostalo aminokyseliny rýchlo a jednoducho. Môže to byť lepšie ako toto? Áno! Nie je to len rýchly a kvalitný proteín, ale aj lahodný, krémový produkt dostupný v úžasných príchutiach, s ktorým urobíte z potréningového drinku zážitok. Dôrazne ho odporúčame, či už je vaším cieľom spaľovanie tukov, nárast svalovej hmoty, zlepšenie výkonnosti alebo len ako všeobecný doplnok výživy.

Ak však uvažujete o ešte čistejšom riešení, mali by ste sa poobzerať aj po Iso Pro. Vďaka srvátkovému proteínovému izolátu má ešte vyšší obsah bielkovín 86%, takže aj 25g porcia dokáže dodať vašim svalom 22g bielkovín prémiovej kvality. Vďaka najkvalitnejšiemu procesu izolácie CFM a pridanému komplexu tráviacich enzýmov sa vyznačuje ešte rýchlejšou absorpciou ako Whey Pro a navyše je takmer úplne bez cukru (menej ako 0,1 g cukru na porciu). Ide o bezlepkový, bez obsahu transmastných kyselín a (podobne ako Whey Pro) bez aspartámu, s minimálnym obsahom laktózy, takže bezproblémové vstrebávanie je zaručené aj pre tých, ktorí majú citlivejší žalúdok. Výmenou za vyššiu kvalitu musíme zaplatiť o niečo vyššiu cenu.

 

Zhrnutie

Pri výbere medzi 2 proteínovými práškami by ste preto mali brať do úvahy percentuálny rozdiel v obsahu bielkovín, ako aj rozdiely v obsahu sacharidov a tukov. Vo všeobecnosti odporúčame, ak nemáte konkrétny problém s konzumáciou mliečnych výrobkov a vaším cieľom je budovanie svalov alebo zlepšenie vytrvalosti, alebo ako začiatočník jednoducho nechcete míňať vyššiu sumu na doplnky, by ste sa mali zoznámiť s Whey Pro, ak však držíte diétu a každá kalória sa počíta, alebo jednoducho chcete vyskúšať kvalitnejšie riešenie, potom bude pre vás víťazom Iso Pro.  

 

 (Zdroj: https://nutriversum.com/blog/feherje-izolatum-vagy-koncentratum-melyik-kell-nekem.html - preklad pripravili prekladybezhranic.sk)

 

Ak čítate tieto riadky a radi by ste vyskúšali naše produkty, využite zľavový kupón NURMEA10, s ktorým získate 10 %-nú zľavu na www.nurmea.sk.

Zľavový kupón NURMEA10 možno použiť časovo neobmedzene, platí na objednávky v minimálnej hodnote 20 EUR, na všetky produkty (okrem už zľavneného výrobku).