Na stránke sa pracuje. Ospavedlňujeme sa za prípadné nepresnosti. Nurmea je aj na Wolte. Objednať si môžete denne od 08:00 - 21:00 h

Sponser IMMUNOGUARD

Novinka Tip
2 hodnotenia
–20 %
Immunoguard BOX
–20 % €24,80
Skladom

Doplnok výživy založený na rastlinných prísadách, vyvinutý s cieľom posilniť imunitný systém.

Výhody:

- Posilnenie imunitného systému

- Na prírodnej, rastlinnej báze

- Bez prísad

- Aplikácia: prevencia alebo pri akútnom probléme

Krabica obsahuje 10 sáčkov, každý 4.0g

Detailné informácie

Podrobný popis

Vedecky navrhnutý IMMUNOGUARD® doplnok výživy založený na rastlinných prísadách.

Bol vyvinutý s cieľom posilniť imunitný systém rôznymi spôsobmi a chrániť telo pred oxidačným stresom.

Funkčné zložky IMMUNOGUARD® podporujú imunitný systém tela vo fázach zvýšeného stresu pri športe, v každodennom živote alebo na cestách (zvýšené riziko infekcie).

IMMUNOGUARD® je voľne dostupný a pozostáva z bezpečných a spoľahlivých surovín bez rizika dopingu. Produkt je založený na pôsobení mnohých funkčne skúmaných zložiek, ako sú nukleotidy, kvasinkové beta-glukány, arabinogalaktán, vitamíny (C, D, B12), zinok a výťažky z kurkumy, Reishi, čierneho korenia a olivových listov.

 

Stručný prehľad aktívnych zložiek IMMUNOGUARD:

- nukleotidy
Nukleotidy sú primárnymi stavebnými kameňmi bunkovej replikácie (RNA a DNA). Nukleotidy hrajú ústrednú úlohu vždy, keď sa musia tvoriť nové bunky, napríklad pri tvorbe bielych krviniek na imunitnú odpoveď počas infekcie.

- arabinogalaktany
ResistAid® arabinogalaktány sú rozpustné dietetické vlákna s imunomodulačnými vlastnosťami zvyšujúce aktivitu prírodných zabíjačských buniek, cytokínov a makrofágov. Vírusy a bakteriálne stresory môžu byť lepšie inaktivované zvýšenou imunitnou kompetenciou tela, najmä v horných dýchacích cestách.

- výťažok z kurkumy
Kurkuma sa po stáročia považuje za súčasť stravy Ďalekého východu. Má výrazný protizápalový a antimikrobiálny účinok.

- výťažok z reishi
Reishi je jedlá huba s protizápalovými vlastnosťami, ktorá sa používa aj v diéte na Ďalekom východe už tisíce rokov. Mechanizmus účinku je založený na bioaktívnych polysacharidoch, ktoré podobne ako arabinogalaktány alebo beta-glukány dokujú vírusové alebo bakteriálne stresory a inaktivujú ich.

- extrakt z olivových listov
Olivové listy sú bohaté na hydroxytyrosol, látku veľkej rodiny polyfenolov so silnými antioxidačnými vlastnosťami.

- beta-glukány z kvasiniek
Beta-glukány sú polysacharidy a vyskytujú sa prirodzene v kvasniciach a obilninách. Beta-glukány z kvasiniek majú mierne odlišnú chemickú štruktúru ako variant zŕn a líšia sa svojím účinkom. Kvasinkové beta-glukány simulujú patogény pre určité obranné telá, čím dochádza k imunitnej odpovedi tela a môže tak rýchlejšie reagovať na skutočné patogény. Štúdia u športovcov ukázala, že športovci s 250 mg kvasinkových beta-glukánov denne trpeli respiračnými infekciami v porovnaní s placebom podstatne menej. Okrem toho bol účinok závislý od dávky, t.j. čím väčšie množstvo extraktu beta-glukánu, tým nižšia je citlivosť na infekciu.

- extrakt z čierneho korenia
Čierne korenie obsahuje prirodzene piperín, ktorý je zodpovedný za korenitosť. Piperín však nie je zaujímavý len pre ľudí ako senzorickú molekulu. Pri imunitnej obrane má piperín antimikrobiálny účinok. Zdá sa, že piperidín tiež zlepšuje vstrebávanie iných živín, ako je kurkumín, a preto sa piperín používa v potravinových doplnkoch.

- vitamíny a minerály
Vitamíny C, D, B12, kyselina listová a zinok podporujú normálnu funkciu imunitného systému. Vitamíny C, E a zinok pomáhajú chrániť bunky pred oxidačným stresom. Kyselina listová a vitamín B12 zohrávajú dôležitú úlohu v procese delenia buniek.

 

Použitie: V čase zvýšeného rizika infekcie užívajte preventívne jedno vrecúško denne. V prípade akútnej potreby sa dávka môže zvýšiť. Odporúča sa používať niekoľko dní.

Príprava: Obsah vrecúška rozpustite v cca. 250 ml vody a dobre premiešajte. V teplej vode sa zvyšuje rozpustnosť.

Príchuť: čierne ríbezle

 

 

Nutričné hodnoty:

denná dávka

1 sáčok (4 g)

%RVP*

Vitamín D

8.0 µg

150%

Vitamín E

9.0 mg

75%

Vitamín C

135 mg

170%

Kyselina listová

80 µg

40%

Vitamín B12

1.0 µg

40%

Biotín

25 µg

50%

Kyselina pantoténová

3.0 mg

50%

Zinok

5.0 mg

50%

*%RVP: Referenčná výživová hodnota príjmu priemerného dospelého človeka.

 

 

Zloženie: Arabinogalaktán 12%, okysľovacia kyselina citrónová, kurkumový extrakt 11%, reishi extrakt 10%, maltodextrín, inositol, nukleotidy z termolyzovaných kvasinkových extraktov (saccharomyces cerevisiae) 7,8%, farbiace repné šťavy a výťažok z ibišteka, 1,3 / 1,6 -betaglukány z kvasiniek (saccharomyces cerevisiae) 6%, vitamíny (kyselina askorbová, D-alfa-tokoferylacetát, cholekalciferol obsahujúci kvasnice, pantotenát vápenatý, kyselina listová, biotín, kyanokobalamín), výťažok kurkumy, aróma, sladidlo sukralóza, emulgátor slnečnica lecitín, extrakt z olivových listov 0,6%, fruktooligosacharidy, laktát zinočnatý, regulátor kyslosti citrát sodný, extrakt čierneho korenia 0,4%.

Vyvinuté a vyrobené vo Švajčiarsku

Upozornenie: Neprekračujte odporúčaný dennú dávku, uchovávajte mimo dosahu detí. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité pre naše zdravie.