Nutriversum BASIC - Taurine Caps 100 kapsúl

BASIC0017
Neohodnotené

100% obsah aminokyseliny taurín v kapsulách.


  • Na dotaz
€8,55
Kategória: Aminokyseliny
Položka bola vypredaná...
 

BASIC – Taurine obsahuje 1 000 mg taurínu v každej porcii! (1 kapsula)

Taurín, podobne ako glutamín, je podmienená esenciálna aminokyselina, čo znamená, že naše telo si dokáže vyprodukovať esenciálne potrebné množstvo, ale v určitých prípadoch ako je stresujúci alebo aktívny životný štýl toto množstvo nepokrýva potrebu nášho tela. V takých prípadoch je veľmi dôležité pomôcť nášmu telu vyšším príjmom taurínu z potravy bohatej na taurín alebo prostredníctvom doplnkov. Keďže naša každodenná strava neobsahuje dostatok jedál, ktoré majú prirodzene vysoký obsah taurínu (napr. vajcia, ryby, mliečne produkty), ktorý by postačoval jedincom s aktívnym životným štýlom, obvykle odporúčame zahrnúť do stravy aj doplnky.

Taurín dokáže nielen upokojiť podráždené nervy a mozog, alebo pomáha bojovať proti depresii, udržiava správnu hydratáciu a rovnováhu elektrolytov v bunkách, taktiež funguje podobne ako inzulín, čo môže byť nevyhnutné pre správny vývoj tempa. Vďaka týmto vlastnostiam môže taurín pomôcť s distribúciou potrebných živín ako je glukóza a aminokyseliny do svalov.

Taurín je v súčasnosti absolútne nepochopený a odsudzovaný bez zrejmého dôvodu.  Pochopiteľne môže byť nebezpečný, ale takisto je to aj zdravá aminokyselina. Čo môže byť lepším dôkazom než fakt, že ľudské materské mlieko obsahuje 20x viac taurínu než bežné kravské mlieko? Užívanie taurínu preto nielenže nie je nepodložené žiadnymi štúdiami, ale odporúča ho sama matka príroda aj vo veku, kedy zdravie a rovnováha zohrávajú kľúčovú úlohu vo vývoji.

 

Pre koho je vhodný?

Pre vás, ak

  • cítite, že ste vo vývoji narazili na mŕtvy bod a chcete skúsiť niečo nové, aby ste sa vrátili do formy,
  • nejete dostatok živočíšnych bielkovín, a teda určite neprijímate dostatok taurínu,
  • váš život alebo práca vás stresuje a chcete znížiť úroveň úzkosti pomocou prírodných látok,

alebo len chcete na vlastnej koži zažiť všetky pozitívne účinky taurínu!

Skúste to aj Vy! 

 

Ako doplnok užívať?

Užite 1 porciu (1 viečko) každý deň počas jedla a zapite dostatočným množstvom tekutiny!

Balenie: 100 kapsúl

Porcia: 1 kapsula

Porcií v balení: 100

Zloženie: taurín, obal kapsuly (želatína, farbivo [oxid titaničitý]), objemové činidlo (maltodextrín), protihrudkujúce látky (oxid kremičitý, vápenaté soli kyseliny ortofosforečnej).